FAQs
- What should the customer know about your pricing (e.g., discounts, fees)?
Private lessons tend to run about $100 per hour and board and trains tend to cost about $1,000 per week.
- What is your typical process for working with a new customer?
We typically start with a free phone consultation followed by a free evaluation after that we’ll do intake documents to make sure we have all the relevant information nation for your pup.
- What education and/or training do you have that relates to your work?
Multiple years of industry experience